התוספות שיקחו את האתר שלך לרמה הבאה

אתרים רבים כיום בנויים בצורה המאפשרת לבעליהם להעשיר אותם ביתר קלות בתוספות חיצוניות ובעזרתם לשדרג את חווית הגלישה של המבקרים בהם. החכמה היא כמובן להבין כמה תוספים לשלב והיכן, וזאת בכדי שלא ליצור עומס על מחשבת הגולש או להסיט את תשומת ליבו מהתוכן, המוצר או השירותים של האתר עצמו.

להלן מספר תוספות המסוגלות לשדרג את האתר שלכם לרמה הבאה:

Widget של פייסבוק

Widget זה יכול להגיע בכמה צורות. בצורה הפשוטה ביותר אפשר לשים תיבת אוהדים שבה יוצגו בראש הרשימה החברים של המשתמש. באופן כזה האמון של הגולש באתר עולה מכיוון שהוא רואה שהחברים שלו כבר ביקרו באתר ועשו לו לייק. כמו כן, אם המשתמש ילחץ בעצמו על לייק, הוא יתחיל לקבל עדכונים שוטפים מהדף שלכם ובעצם תוכלו לגרום לו לחזור לאתר ביתר קלות. אפשרות נוספת היא כניסה דרך חשבון הפייסבוק בלי הצורך ליצור חשבון נפרד באתר ובעיקר בלי הצורך לזכור ססמה נוספת או אפילו את שם המשתמש (מכיוון שהקישור מתבצע דרך כתובת המייל ב facebook).

לחצנים חברתיים

ואם כבר נגענו ברשתות חברתיות, הרי שכיום הישראלים משתמשים יותר ברשתות חברתיות נוספות כגון אינסטגרם ופינטרסט, ולכם יש את האופציה להטמיע את הכפתורים של הרשתות האלו כבר בתהליך בניית האתר. לדוגמה, באינסטגרם תוכלו ליצור כפתור שיעזור לאחרים לעקוב אחרי הפרופיל שלכם ואילו בפינטרסט תוכלו ליצור כפתור לנעיצה מהירה של תמונות מהאתר שלכם (פעולה שגם תיצור קישור חוזר אליו). באופן דומה, ללינקדין יש כפתור שיתוף שיכול להיות נהדר אם יש באתר שלכם מידע מקצועי.

קטעי פלאש ואנימציות

שילוב של קטעי flash כדוגמת סרטונים או אפקטים גרפיים אחרים (לדוגמה, בעת מעבר בין תפריטים או כשתפריט נפתח), נותנים לאתר שלכם מראה עדכני ומלוטש יותר, לעומת אתר פשוט עם טקסט שהוא לרוב דומם ונשאר סטטי. גם כאן נחזור ונדגיש שצריך לשלב את הקטעים האלו בחכמה. למשל, אם יש לכם כמה סרטונים מאתר יו - טיוב, אל תשימו את כולם באותו העמוד מכיוון שהגולש יתקשה לבחור באיזה סרטון לצפות קודם. נסו לחלק את עמודי הסרטונים לכמה קטגוריות ולרשום תיאור של מספר שורות מתחת לכל סרטון.

"מזכירה דיגיטלית" וצ'אט חי

מזכירה דיגיטלית (או בשמה האחר "נציגה וירטואלי") היא עוד תוספת שניתן כיום למצוא באתרים רבים והתפקיד שלה, הוא למעשה, לעזור לבעל האתר לתת שירות לגולשים, גם כאשר הוא אינו זמין לקבל פניות, בעזרת שיחת צ'אט ממוחשבת עם הגולש. הנציג יכול לספק פרטים בסיסים על השירותים או המוצרים שהאתר מוכר ובמיוחד להעביר את הפניה שלו אל בעל האתר, כאשר הוא יחזור להיות זמין. יש להדגיש כי השירות לא מתאים לכל אתר מכיוון שהנציג בדרך כלל מופיע על המסך עם תחילת הגלישה, עוד לפני שהגולש הבין לאן הוא הגיע (למרות שברוב המקרים אפשר להמשיך לשוטט באתר בחופשיות). לכן, אם כבר בוחרים להשתמש בנציג, רצוי להוסיף למאגר התשובות וההסברים שלו כמה שיותר מידע אינפורמטיבי בהתאם למילים אותן בוחר הגולש, ולא להתייחס אליו פשוט כמו רובוט. כמו כן, לרוב נרצה לשלב באפשרויות הצ'אט הממוחשב גם אפשרות למענה חי עם נציג, במידה והוא זמין (אפשרות זו זמינה גם בנפרד).

לסיכום, כפי שראינו, יש אינספור הזדמנויות לשפר את האתר שלכם ולהגדיל את מעורבות הגולשים עמו. עם זאת, רצוי לבחון כיצד התוספות הללו משתלבות באתרים קיימים לפני שתטמיעו אותן באתר שלכם. כך תוכלו לחסוך מעצמכם עבודה כפולה ומיותרת אם בסופו של דבר תחליטו שהתוספת לא מתאימה לכם.


פוסטים מומלצים
פוסטים חדשים
ארכיון
חיפוש לפי תגיות
No tags yet.
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square