דפי תודה - איך עוד ניתן להשתמש בהם?

הרגע החשוב והמבוזבז ביותר באתר הוא הרגע בו הושלמה פעולה שביצע הגולש. באותו רגע, השגנו את המטרה ששאפנו אליה והגולש ביצע את הפעולה - קנה מוצר או שירות באתר, נרשם להתראות במייל או השאיר פרטים ליצירת קשר.

אנחנו השגנו את המטרה, אך במקום להגיד על כך תודה ולמנף את ההצלחה לשלב הבא, אנו ממשיכים להתייחס אל הגולש באותה הצורה. כאילו נכנס ממש עכשיו לאתר.

בכדי לנצל את רגע השלמת הפעולה הרצויה טוב יותר - נוצרו עמודי התודה. ומהו עמוד תודה? כדי להבין זאת הבה נבחן לרגע את תהליך השלמת הקנייה באתר.

בתהליך הקניה הגולש רוכש מוצר, סיים את הליך התשלום וכעת הוא מועבר לעמוד ייחודי שמבשר לו שהתהליך הושלם ושההזמנה יצאה לטיפול.

עכשיו הגולש נמצא בעמוד שמבשר לו שהתהליך הסתיים. מה עליו לעשות עכשיו? סביר להניח שאם נשאיר את העמוד רק עם הפרטים היבשים, הגולש ירגיש שהוא סיים את ביקורו באתר ויצא. אך יש כמה דרכים לנצל את הרגע הזה ולהשיג בו יותר:

1. העניקו להם הטבה

הגולש הביע שהוא מרוצה. הרי הוא עבר את כל השלבים והגיע עד עמוד התודה, עכשיו זה הזמן לעודד אותו לחזור לאתר. כיצד? בעזרת הטבה. העניקו לגולשים קוד ייחודי עם הטבה שתעודד אותם לשוב אליכם.

2. המשיכו את הקשר במדיה החברתית

עודדו את המבקרים לעקוב אחריכם ברשתות החברתיות שאתם פעילים בהן. אם יש לכם חשבונות Facebook, Instagram, Pinterest, או כל רשת אחרת, הוסיפו בעמוד התודה קישור אל הפרופיל של האתר והזמנה להמשך מעקב. כדי לעודד את המעקב אחריכם במדיה החברתית אל תסתפקו רק בלינק, אלא הוסיפו גם משפט המתאר את הטקסט המופיע שם. 3. ספרו לגולשים מה צפוי לקרות עכשיו

ביצוע הפעולה הושלמה והגולש הגיע למסך התודה. עכשיו ספרו לו בפירוט מה צפוי לקרות: הוא יקבל אימייל עם הפרטים, המשלוח יגיע תוך כמה ימים כפי שהופיע בהזמנה, ואם מדובר בהרשמה לניוזלטר - ספרו באיזה ימים אתם נוהגים לשלוח את הדיוור ובאיזו תדירות. הפירוט מעורר ציפייה.

4. עודדו אותם להישאר

רגע התודה הוא לרוב השלב האחרון בביקור באתר. אך זו לא גזירת גורל: ניתן למנף אותו כדי לגרום לגולש להמשיך להסתובב באתר ולהתעניין בתוכן נוסף.בשלב הזה הפנו את תשומת לבם של הגולשים לכתבות בבלוג שלכם, לסרטון מעניין שהעליתם ליוטיוב או לקובץ הסברים שניתן להוריד ויכול להיות להם לעזר. 5. טפחו את המיתוג שלכםכשאתם טופחים על השכם של עצמכם בעמוד התודה, אתם מאשררים עבור הגולש את התחושה שהוא בחר נכון. לכן, אפשר להוסיף לעמוד ציטוט קצר של לקוח מרוצה או אזכור מאתרי חדשות. 6. הציעו אותם להירשם לניוזלטר

רשימת תפוצה היא אחד מכלי השיווק היעילים והזולים ביותר של כל עסק. לא בכדי אתם רואים הזמנות להירשם לרשימות תפוצה באתרים הגדולים ובעסקים מובילים. זה עובד.

לכן, מנפו את הרגע שבו הגולשים סיימו את התהליך באתר. הם הראו שהם סומכים עליכם ומרוצים מכם. ספרו להם על הניוזלטר שלכם והזמינו אותם להישאר מעודכנים ישירות בתיבת האימייל.

תודה מנומסת

עמוד התודה הוא נכס שעובד על עקרונות חוויית המשתמש והגלישה באתר, ממש כמו כל שאר העמודים באתר. אמנם הצלחתם להוביל את הגולש לבצע פעולה באתר, אך אין זה אומר שכעת אתם יכולים להעמיס עליו כמה הצעות שרק תרצו. שמרו על מספר הנעות לפעולה מצומצם ומדיד בדף התודה.

בכל דרך שתבחרו מבין ההצעות למעלה, אל תשכחו להוסיף בגוגל אנליטיקס יעדי המרה בדף התודה כדי למדוד את הביצועים.


פוסטים מומלצים
פוסטים חדשים
ארכיון
חיפוש לפי תגיות
No tags yet.
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square